Prometricum

Jeśli nie potrafisz zbudować
przewagi konkurencyjnej,
to nie konkuruj

Jack Welch

prezes zarządu Prometriq Akademii Zarządzania w Sopocie i inicjator programów MBA Collegium Prometricum

Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Po 25 latach działalności postanowiliśmy skupić się na tym co robimy najlepiej, a umiemy dzielić się wiedzą i doświadczeniem, nie tylko własnym.

Twoja wizyta na naszej stronie jest ważna dla nas i może być też ważna dla Ciebie.

Jeśli planujesz karierę w zarządzaniu, to nie mogłaś lub nie mogłeś trafić lepiej. Przeczytaj te strony uważnie i napisz do nas, abyśmy mogli przekazywać Ci aktualne informacje na temat tej fascynującej dyscypliny nauki i praktyki, dzięki której całe społeczeństwa żyją lepiej. Gratulujemy wyboru.

Jeśli jesteś menedżerem, to możesz zostać naszym studentem lub wykładowcą. Czekamy na osoby gotowe na wyzwania, zdolne do refleksji, chcące się nadal rozwijać, umiejące dzielić się wiedzą i doświadczeniem z innymi. Na tym polega rola lidera.

Sukces w zarządzaniu wymaga współpracy.
Zapraszamy do wspólnego budowania przewagi konkurencyjnej. Twojej i naszej.

Nasza historia

Lata 90 – niedobór wiedzy o zarządzaniu

Collegium Prometricum kontynuuje działalności Prometriq Akademii Zarządzania w Sopocie, która powstała w 1998 z inicjatywy grupy pracowników akademickich, w tym profesora Bogdana Nogalskiego (obecnie Honorowego Przewodniczącego Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk) oraz Piotra Dwojackiego, wówczas najmłodszego dr. nauk o zarządzaniu w Polsce (dzisiaj w Gdańsku można spotkać tramwaj nazwany jego imieniem). Początkowo posługiwaliśmy się nazwą Akademia Zarządzania w Sopocie, a naszym celem było propagowanie nowoczesnej wiedzy o zarządzaniu i wspieranie rynkowej transformacji polskiej gospodarki. Prowadziliśmy szkolenia i projekty doradcze w całej Polsce, dla setek firm.

Lata 2000 – informatyzacja i optymalizacja procesów biznesowych

Wraz z rozwojem kompetencji polskich menedżerów, zachowanie przewagi konkurencyjnej wymagało od nas wyboru specjalizacji. Postawiliśmy na zarządzanie zmianą i informatyzację. Staliśmy się propagatorami koncepcji strategicznej karty wyników – BSC (Balanced Scorecard) oraz zarządzania procesowego – BPM (Business Process Management). Zostalismy partnerem wdrożeniowym takich firm jak SAP i Oracle (ERP) czy Cognos i Business Object (BI). W 2007 roku dodaliśmy do nazwy firmy słowo Prometriq (od: pomiar procesów). Nadal realizowaliśmy te same cele: wspieraliśmy menedżerów w projektach zmian organizacyjnych i poprawie efektywności kierowanych przez nich zespołów, podkreślając przy tym wagę miękkich kompetencji kierowniczych.

Lata 2010 – ochrona zdrowia jako wyzwanie dla największych autorytetów zarządzania

Wiedząc, że tacy "giganci" zarządzania jak Drucker, Christensen, Mintzberg czy Porter uznają sektor zdrowia za wyjątkowo skomplikowany, postanowiliśmy spróbować swoich sił. Początki nie były łatwe, ale zrealizowaliśmy udane projekty dla szpitali (ponad 80), Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Programu Zdrowia 2016-2020 i Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Część z nich była dotowana ze środków publicznych, których łącznie powierzono nam ok. 10 mln zł. Zrozumieliśmy na czym polega „kwadratura” zarządzania w ochronie zdrowia. Nabraliśmy przekonania, że o zarządzaniu wiemy już tyle, że mamy czym podzielić się z innymi. Tak powstał projekt nowoczesnych, praktycznych studiów MBA dla menedżerów różnych branż.

Studia podyplomowe MBA 80% online w czasie rzeczywistym

Pandemia Covid 19 zmieniła rynek edukacji – umożliwiła monitoring i doskonalenie jakości procesów, zdalny udział studentów i zaproszenie najlepszych wykładowców z całej Polski. We współpracy z Wyższą Szkołą Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego uruchomiliśmy studia podyplomowe MBA 95% online, które okazały się sukcesem. W pierwszej edycji wzięło udział ponad 100 osób, w tym ponad połowa w randze prezesów i dyrektorów.

Od tego czasu rozwijamy nasze kompetencje, narzędzia i sieć partnerów edukacyjnych. Ułatwia nam to członkostwo w organizacjach międzynarodowych: ASPHER, BMDA, CEEMAN. Podjęliśmy współpracę z uczelniami zagranicznymi, dzięki czemu nasze programy uzyskały międzynarodową walidację (Porto Business School oraz Cambridge Valid Business School), a dyplomy MBA Collegium Prometricum są rozpoznawalne w Europie. Organizujemy sesje stacjonarne w kampusach uniwersyteckich, w tym w Cambridge. Nawiązaliśmy współpracę z wydawnictwem McGraw Hill, dzięki czemu nasi studenci korzystają z najnowszych wydań podręczników światowej klasy, takich samych jak ich koledzy w najlepszych szkołach biznesu na świecie. Naszym partnerem jest Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni oraz Uniwersytet SWPS, pierwsza uczelnia niepubliczna o randze uniwersytetu i jedna z najbardziej cenionych w Polsce. W projektach międzynarodowych współpracujemy ponadto z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach, Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu, Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu.

Od 1998 roku, przez ponad 25 lat, nasze cele pozostają bez zmian: wspierać menedżerów w poprawie efektywności firm, w tym poprzez skuteczne metody zarządzania i rozwój relacji ze współpracownikami.

Naszą misję trafnie oddaje sformułowanie: Pomagamy liderom i liderkom stawać się jeszcze lepszymi menedżerami.

Lubimy to co robimy. Cieszymy się z możliwości współpracy z najlepszymi. Zapraszamy również Ciebie.

Scroll to Top